Podróż do Rosji, czyli najskuteczniejsza metoda nauki języka rosyjskiego!

Warto uczyć się języków – ta prawda życiowa jest znana chyba każdemu. Nie każdy jednak ma w sobie na tyle determinacji, by zacząć z sukcesem stosować ją w swoim życiu. Prawda jednak jest taka, że istnieją przyjemne sposoby nauki języków. W tym artykule opowiemy, jak przyjemnie i skutecznie wspomóc naukę języka rosyjskiego za pomocą podróży.


Etap 1 – podjęcie decyzji o podróży
Na samym początku warto zrobić sobie mały rachunek sumienia i upewnić się, że naprawdę jesteśmy gotowi na podróż do bezkresnego kraju, który chcemy zwiedzić. Konieczne są podstawy języka rosyjskiego – tak, abyśmy mieli co utrwalać w czasie podróży. Możesz np. przed wyjazdem zapisać się na kurs rosyjskiego w Krakowie. Postarajmy się też odciąć od wszelkich możliwych źródeł, które mogłyby nas rozpraszać w czystych rozmowach po rosyjsku – nawet jeśli jesteśmy z kompanami, to unikajmy rozmawiania po polsku, gdy tylko mamy taką możliwość. Taka technika zmaksymalizuje nasze starania, i pozwoli nam wyciągnąć z pobytu w Rosji jak najwięcej korzyści.
Etap 2 – formalności
Podczas przygotowań do podróży musimy bezwzględnie pamiętać o wizie. Mamy dwie możliwości Możemy zdecydować się na wizę turystyczną, która uprawnia nas do pobytu na terenie Rosji przez 30 dni. Kosztuje ona 154 złotych. Jeśli posiadamy krewnego bądź znajomego w Rosji, to z jego zaproszeniem możemy pozwolić sobie na wizę prywatną. Jej koszt to 190 złotych. Poza tym, potrzebny będzie nam ważny paszport – bez niego nie wyjedziemy za granicę. Co do tranzytu, najlepiej zdecydować się na przejazd przez Ukrainę – unikniemy wtedy konieczności kupowania wizy kraju, przez który przejeżdżamy jadąc do Rosji, jako że Ukraina nie wymaga wiz od Polaków. Do Rosji warto zabrać też z sobą dowód osobisty, choć nie jest on całkowicie konieczny gdy zabraliśmy paszport, to jednak w razie wizyty na posterunku policji czy podczas odprawy może pozwolić na skrócenie działań służb i tym samym zaoszczędzenie naszego czasu.
Etap 3 – wielkie pakowanie
To, jakie rzeczy powinniśmy zabrać z sobą na wycieczkę do Rosji, zależy od tego, na ile dni i dokąd jedziemy. Nie oszukujmy się jednak – najczęściej będzie to mały pensjonat w jakimś dużym mieście, na przykład Moskwie czy Petersburgu. W takim wypadku najważniejszy będzie zapas pieniędzy – nigdy nie wiadomo, kiedy mogą nam uratować skórę. Poza tym, warto zabrać odpowiednio naładowany telefon komórkowy – wówczas mamy pewność, że nawet gdy wpadniemy w tarapaty możemy sprawnie i szybko skontaktować się z przyjaciółmi w Polsce czy placówką konsularną. Do tego powinniśmy zabrać komplet wygodnych ubrań, artykuły higieniczne (szczoteczka do zębów, żel pod prysznic etc.). Bardzo przyda się też aparat fotograficzny – dzięki niemu będziemy mogli uchwycić jak najwięcej pięknych chwil w Rosji.
Etap 4 – aklimatyzacja w nowym kraju
Zależnie od tego, w jaki rejon Rosji wyjedziemy, musimy się liczyć z przestawieniem zegarka o kilka godzin do przodu – im dalej na wschód, tym ta różnica będzie większa. Podczas dalekich wypraw możemy mieć na początku problemy z wyregulowaniem naszego wewnętrznego zegara i możemy mieć ochotę na sen podczas gdy będzie jeszcze jasno, a budzić się gdy słońce jeszcze nie wzejdzie. Pomóc w regulacji snu może nam melatonina – jedna tabletka pół godziny przed oczekiwanym zaśnięciem wystarczy, żeby pomóc naszemu organizmowi w regulacji cyklów snu. Ma to kluczowe znaczenie, bo pozwoli nam wypoczywać komfortowo i bez problemów z bezsennością lub zasypianiem zbyt szybko.
kreml
Etap 5 – pobyt w Rosji
Gdy jesteśmy już w Rosji, warto pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, które znacznie ułatwią nam podróż. Chodzi przede wszystkim o aspekt finansowy takiej wycieczki, abyśmy mogli maksymalnie komfortowo ją spędzić. Należy wiedzieć, w jakich sieciach sklepów dokonywać zakupów, żeby cała nasza wycieczka nie zakończyła się szokiem typu „jak tam jest drogo!”. Przykładem taniej sieci sklepów, w której warto kupować, jest sieć Kopiejka. Tak zaopatrzymy się we wszelkie niezbędne towary.
Warto przeczytać ten artykuł, jeśli na poważnie myślimy o wycieczce do Rosji. Jeśli dobrze zaplanujemy nasz wyjazd, możemy liczyć nie tylko na wypoczynek i ciekawe wspomnienia przepełnione zwiedzaniem obcego kraju, ale także poprawić znajomość języka rosyjskiego – co może być bardzo ważnym atutem dla wielu z nas.

Posted under: Nauka, Podróże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *