Obwód Kaliningradzki piękną alternatywą dla Polaków kochających język rosyjski

Polska pełna jest ludzi pozytywnie zafascynowanych kulturą rosyjską. Często jednak żywią oni obawy przed wyjazdem do samego serca Rosji, zadowalając się jedynie wędrówkami „palcem po mapie”. Tymczasem nie musimy szukać daleko, by znaleźć ciekawe miejsca, w których nie tylko podszlifujemy nasz język rosyjski, ale również zapoznamy się z niezwykłymi atrakcjami turystycznymi historycznych Prus Książęcych – jak najbardziej warto to zrobić!


Niezwykłą opowieść o Obwodzie Kaliningradzkim należy bezwzględnie rozpocząć od jego stolicy – Kaliningradu. Niestety, miasto to mimo swojej bogatej historii i tradycji nie posiada dzisiaj imponującej ilości zabytków. Nie zmienia to jednak faktu, że jest ono niezwykle ciekawe – odwiedzać można m. in. piękną katedrę na Knipawie, czy Rynek Centralny, oraz Bramę Brandenburską. Warto także odwiedzić zoo w Kaliningradzie, które szczyci się bogatą kolekcją (ponad 2200 zwierząt).
Obowiązkowym punktem każdej wycieczki do stolicy Obwodu Kaliningradzkiego jest także Muzeum Bursztynu. Możemy podziwiać tam mnóstwo cudów wykonanych z tego surowca, jak i również zapoznać się z jego szczegółami w przystępny sposób.
Poza atrakcjami mieszczącymi się w stolicy obwodu możemy liczyć także na setki ciekawych obiektów naturalnych, nieskażonych ręką człowieka. Na samym szczycie tej drabinki znajdują się bez wątpienia wybrzeża Morza Bałtyckiego z drugimi co do wielkości wydmami w Europie. Naprawdę warto je odwiedzić i zachwycić się ich pięknem.

Kaliningrad
Niestety, długie lata wojen, jak i uczynienie przez ZSRR tego terenu wielkim poligonem wojskowym spowodowały, że Obwód Kaliningradzki nie obfituje w atrakcje stworzone specjalnie dla turystów – więc o odpowiednie trasy wycieczek czy zwiedzanie musimy się martwić sami. Na terenie obwodu jest jednak mnóstwo ciekawych obiektów historycznych, przypominających o przeszłości tych ziem.
Z tego wszystkiego wynika, że nie musimy się martwić o brak atrakcji podczas wyprawy do Obwodu Kaliningradzkiego podczas krótkiego, kilkudniowego wypadu. Poza tym, że utrwalimy nasze umiejętności językowe i nabierzemy ogłady, to nie wydamy przy tym tyle pieniędzy jak podczas wyprawy do Moskwy czy Petersburga, nie mówiąc już o dalszych celach. Z ręką na sercu można polecić wycieczkę do Obwodu Kaliningradzkiego wszystkim tym, którzy nie byli nigdy w Rosji i czują pewne obawy związane z takim wyjazdem. Odwiedzenie Kaliningradu i okolic nie wzbudzi takiego niepokoju, a jednocześnie pozwoli nam przywyknąć do kultury rosyjskiej.

Posted under: Podróże

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.