Mierzeja Kurońska – rosyjski raj dla miłośników przyrody

Wśród wielu nauczycieli, którzy przebijali się przez nasze długie życie, wielu powtarzało zapewne, że ważnym jest, aby łączyć przyjemne z pożytecznym. To złota rada, którą z całą pewnością warto stosować tak często, jak tylko możemy. Sprawdza się ona w przypadku wszystkich tych, którzy pragną wyjechać do Rosji, aby podszlifować język i zapoznać się z wszystkimi skarbami natury, które w niej czekają. Prezentujemy jedną z najlepszych propozycji, uznaną przez internautów za „jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi”.
Mierzeja Kurońska malowniczo rozciąga się nad Morzem Bałtyckim – tuż przy granicy Obwodu Kaliningradzkiego z Republiką Litwy. Jest długa na prawie sto kilometrów, a uparte działania wielu pasjonatów naturalnej przyrody prowadzone od ponad stu pięćdziesięciu lat (takie jak odbudowa flory poprzez zalesianie) sprawiły, że w 2000 roku została wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

kuronska
Prawie połowa całej Mierzei Kurońskiej mieści się w granicach Rosji – gwarantujemy więc, że nikt nie będzie żałował, jeśli połączy edukacyjną wyprawę do Rosji celem podszlifowania języka rosyjskiego razem ze zwiedzaniem pięknych cudów natury. Jest to tym ważniejsze, że Mierzeja Kurońska to obiekt położony bardzo blisko granic Polski – zatem wyjazd nie będzie tak drogi jak podróż do Moskwy czy na półwysep Kolski.
Mierzeja Kurońska to z całą pewnością miejsce idealne dla Polaka chcącego zasmakować życia Rosjan. Na turystę chcącego zapoznać się z urokami tego miejsca czeka całe multum atrakcji – od możliwości surfingu, po widoki drugich co do wielkości wydm piaskowych w Europie. Jedno jest pewne – kto zdecydują się na podróż w te strony, bez wątpienia nie będzie narzekał na brak jakichkolwiek atrakcji!

Posted under: Podróże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.